You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Sosyal platformları kullanarak giriş yapma.

Sosyal platformları kullanarak giriş yapma.

Moderator
RE: Sosyal platformları kullanarak giriş yapma.
Öncelikle bağlantı sağlamak istediğiniz ilgili platform üzerinden geliştirici panelini açarak internet sitenizi kaydettirmelisiniz. Bağlantı sağlamak istediğiniz her platformun ayrı ayrı geliştirici paneli bulunuyor. (Örn: Google Developer)

Bu geliştirici paneli üzerinden bir üyelik sistemi oluşturmanız gerekiyor. Diğer adıyla "oAuth". Oluşturduğunuz sistemin ilgili kod dizilimlerini temaya entegre etmeniz gerekecektir. İlgili şablon üzerinden kod dizilimlerini değiştireceksiniz; tıklayan kişi giriş paneline yönlendirilecek. Buradan hesabına girerek otomatik kayıt tamamlanacaktır.

Ancak burada kişisel görüşümü belirtmek istiyorum. Bu otomatik giriş sistemleri profesyonel olmayan kişilere tavsiye etmiyorum. Bu paneli yerleştirecekseniz profesyonel seviyede PHP ve JS bilmeniz gerekmektedir. Sebebi ise üyelik sisteminiz MyBB altyapısına değil; geliştirici panelde oluşturduğunuz üyelik sistemine kayıtlı olacaktır. Sistem sürekli veri akışı sağlayacak iki veritabanı arasında. Dolayısıyla herhangi bir arıza esnasında siz bu durumu internet sitenizden değil; geliştirici panelleri üzerinden çözeceksiniz.
sic mundus creatus est
(07-10-2021, 10:43 PM)emrehandilekci Wrote: Öncelikle bağlantı sağlamak istediğiniz ilgili platform üzerinden geliştirici panelini açarak internet sitenizi kaydettirmelisiniz. Bağlantı sağlamak istediğiniz her platformun ayrı ayrı geliştirici paneli bulunuyor. (Örn: Google Developer)

Bu geliştirici paneli üzerinden bir üyelik sistemi oluşturmanız gerekiyor. Diğer adıyla "oAuth".  Oluşturduğunuz sistemin ilgili kod dizilimlerini temaya entegre etmeniz gerekecektir. İlgili şablon üzerinden kod dizilimlerini değiştireceksiniz; tıklayan kişi giriş paneline yönlendirilecek. Buradan hesabına girerek otomatik kayıt tamamlanacaktır.

Ancak burada kişisel görüşümü belirtmek istiyorum. Bu otomatik giriş sistemleri profesyonel olmayan kişilere tavsiye etmiyorum. Bu paneli yerleştirecekseniz profesyonel seviyede PHP ve JS bilmeniz gerekmektedir. Sebebi ise üyelik sisteminiz MyBB altyapısına değil; geliştirici panelde oluşturduğunuz üyelik sistemine kayıtlı olacaktır. Sistem sürekli veri akışı sağlayacak iki veritabanı arasında. Dolayısıyla herhangi bir arıza esnasında siz bu durumu internet sitenizden değil; geliştirici panelleri üzerinden çözeceksiniz.

Yazı için teşekkürler. Ek olarak; eklenti ile yapılabilmesi mümkün.

https://community.mybb.com/mods.php?action=view&pid=981

Mybboost üzerinden de çeşitli sosyal giriş eklentilerine erişebilirsiniz.
Moderator
(07-11-2021, 01:26 AM)XLR-Thetis Wrote:
(07-10-2021, 10:43 PM)emrehandilekci Wrote: Öncelikle bağlantı sağlamak istediğiniz ilgili platform üzerinden geliştirici panelini açarak internet sitenizi kaydettirmelisiniz. Bağlantı sağlamak istediğiniz her platformun ayrı ayrı geliştirici paneli bulunuyor. (Örn: Google Developer)

Bu geliştirici paneli üzerinden bir üyelik sistemi oluşturmanız gerekiyor. Diğer adıyla "oAuth".  Oluşturduğunuz sistemin ilgili kod dizilimlerini temaya entegre etmeniz gerekecektir. İlgili şablon üzerinden kod dizilimlerini değiştireceksiniz; tıklayan kişi giriş paneline yönlendirilecek. Buradan hesabına girerek otomatik kayıt tamamlanacaktır.

Yazı için teşekkürler. Ek olarak; eklenti ile yapılabilmesi mümkün.

https://community.mybb.com/mods.php?action=view&pid=981

Mybboost üzerinden de çeşitli sosyal giriş eklentilerine erişebilirsiniz.

Ek bilgilendirme için teşekkür ederim.