You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Junior Member
MyBB şablonları düzenleme
Kendi MyBB temamı yapmak için template'leri düzenlemem gerekiyor ama MyBB değişkenleri hakkında bir bilgim yok. Nasıl kendi şablonlarımı yapabilirim? Kullandığım MyBB sürümü; 1.8.24
This post was last modified: 12-25-2020, 06:28 PM by fatihege.
Full-Stack Developer
RE: MyBB şablonları düzenleme
Günümüz standartlarına uygun, aktif kullanılabilir bir tema yapmak istiyorsanız HTML - CSS bilginizin orta veya üstü olması gerekiyor. MyBB'de sıfırdan başlamanızı gerektirecek bir durum yok, varsayılan (default) tema üzerinden düzenleme yaparak kendinize özel tema oluşturabilirsiniz.

Ayrıca; tema üzerinde kullanılan MyBB değişkenleri hakkında MyBB Rehberler forumunda bir rehber konusu açarım.
Sic semper tyrannis.
Junior Member
(12-25-2020, 07:32 PM)tedem Wrote: Günümüz standartlarına uygun, aktif kullanılabilir bir tema yapmak istiyorsanız HTML - CSS bilginizin orta veya üstü olması gerekiyor. MyBB'de sıfırdan başlamanızı gerektirecek bir durum yok, varsayılan (default) tema üzerinden düzenleme yaparak kendinize özel tema oluşturabilirsiniz.

Ayrıca; tema üzerinde kullanılan MyBB değişkenleri hakkında MyBB Rehberler forumunda bir rehber konusu açarım.

Teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için.
This post was last modified: 12-25-2020, 07:56 PM by fatihege.
Junior Member
Demek istediğim aslında sizin yaptığınız tema gibi. Yani header'ı vs. değiştirmişsiniz siz. Çok güzel olmuş. Ben de template üzerinde değişiklikler nasıl yapılır onu sormuştum. Bahsini ettiğiniz konu ne zaman gelir?
Full-Stack Developer
Bunları yapabilmek için klasik anlatım yeterli değil. Yeterli HTML, CSS ve JS bilgisi ile MyBB forum yapısını ve tema alt yapısını anlayarak / öğrenerek başlamalı, pratik yaparak zamanla kendinizi geliştirmelisiniz. Bu konuda istekli ve sabırlı olmak çok önemli olacaktır. Başarılar...

İlk yorumda bahsettiğim, ilgili konuyu ilk fırsat bulduğumda detaylı olarak açacağım. Maalesef bu sıralar oldukça yoğunum ve forum ve benzeri işler için yeterli zaman bulamıyorum.
Sic semper tyrannis.