You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Junior Member
Spam Üye Sorunu!
Merhaba resimde görüldüğü gibi rastgele mail ve isimle kullanıcılar kayıt olup +18 konu paylaşılıyor. Bildirim eklentisi kurduktan sonra oldu sanırım emin değilim. Kayıt için soru ve resim güvenliğini aktif ettim yine kayıt oluyorlar, her üye farklı ip adresiyle kayıt oluyor bu yüzden ıp ban da işe yaramıyor. Bu sorunu yaşayan yada çözümünü bilen yardımcı olabilir mi?

[Image: nXB8ni.png]
This post was last modified: 12-24-2020, 08:46 PM by 14hasan14.
Full-Stack Developer
RE: Spam Üye Sorunu!
Yönetici (admin) panelinden güvenlik soruları ile birlikte reCAPTCHA veya hCaptcha kullanabilirsiniz. MyBBCode üzerinde hCaptcha kullanıyorum ve hiç bot üyelik sorunu yaşamadım.
Sic semper tyrannis.
Moderator
RE: Spam Üye Sorunu!
MyBB forum yazılımında bu tür bot saldırıları normaldir. Botlar sizin sitenizin altyapısını okuyarak otomatik üyelik oluşturmaya çalışır.

Bu botlar MyBB forum veritabanında bulunan ve forum üyeliğinde kullanılan onaylama resimlerini okuyabilir niteliktedir. Dolayısıyla kullandığınız onaylama sistemi (üyelik kayıt esnasında) botlar tarafından okunabilir durumdadır. Bunu engellemek için "Admin Kullanıcı Paneli" üzerinde arama kısmına gelerek 'captcha' yazınız. Arama sonuçları arasında karşınıza, üyelik esnasında kullanılan onaylama sistemini seçme ekranı yansıyacaktır.Bu ekran üzerinden ReCaptcha veya hCaptcha seçeneğini seçerek kurulum sağlarsanız, bu tür botlardan kurtulmuş olacaksınız.

Kurulum için sizden API bilgileri istenecektir. Bu bilgileri girmeniz ve doldurmanız halinde kurulum tamamlanmış olacaktır.
This post was last modified: 12-30-2020, 10:24 PM by emrehandilekci.