You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

MyBB 1.8 için Yüklenmesi Gereken Eklentiler

Full-Stack Developer
MyBB open source yani açık kaynak kodlu bir yazılım olduğu için bir çok eklentisi bulunuyor. MyBB forum kurulumundan sonra yüklenmesi gereken, önemli olan eklentileri araştırdım ve nedenleriyle birlikte listeledim.

Google SEO

İster eğlence amaçlı, ister profesyonel amaçlı bir forum oluşturuyor olun, MyBB kurmayı planlamadan önce Google SEO'yu indirmeyi asla unutmamalısınız. Bu eklenti 2009 yılında @frostschutz tarafından yapıldı. 11 yıl geçti ve hala eserleri listenin başında yer alıyor.

Aslında, Google SEO "MyBB'yi hem kullanıcılar hem de arama motorları için daha kolay hale getirmek için Google'ın SEO başlangıç kılavuzunda sunulan yönergelere göre MyBB'de Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) uygulamaktadır". URL'lerinizi daha okunaklı hale getirir.

İndir: Google SEO

MyAlerts

MyBB için MyAlerts (bildirim) eklentisi; bir bildirim / uyarı sistemidir. Forumda; konunuza cevap geldiğinde, yorumunuz alıntı yapıldığında, başka bir kullanıcı sizi arkadaş eklediğinde, özel mesaj geldiğinde, vb. size yazılı bildirim gönderir.

İndir: MyBB MyAlerts (Bildirim) Eklentisi

(Şimdilik bu 2 eklentiyi ekledim. Zamanla konuyu güncelleyeceğim.)
Sic semper tyrannis.
This post was last modified: 02-17-2020, 06:37 AM by tedem.
Full-Stack Developer
RE: MyBB 1.8 için Yüklenmesi Gereken Eklentiler
FASTyle, aktif kullandığım ve beğendiğim bir eklentidir fakat tema geliştiricisi olmayanlar ve yoğun tema düzenlemesi yapılmayan forumlar için gereksiz olduğunu düşünüyorum. Bu konuya tüm forumlar için gerekli olduğunu düşündüğüm eklentileri eklemeyi planlıyorum.
Sic semper tyrannis.
This post was last modified: 12-28-2020, 07:47 AM by tedem.
Junior Member
RE: MyBB 1.8 için Yüklenmesi Gereken Eklentiler
style usernames eklentisi de bence gerekli. çünkü forumlar listesinde son yazan üyenin rütbesinin renkli olarak gösterilmesi taraftarıyım.

dvz shoutbox olmalı bence. çünkü üyeler veya yöneticiler arasında ortak bir konuşma alanı olması güzel. ekstra discord, telegrama gerek kalmaz. forum içinde anında konuşulabilir.

link gizleme eklentisi olmalı. çünkü foruma üye olmayanlara linkler gizlenebilmeli.

thanks eklentisi olmalı. çünkü paylaşılan konunun içinde teşekkür edenlerin görünmesi üyelere motivasyon sağlıyor. etkileşim ve üretim artıyor.

prostats eklentisi olmalı. çünkü üyeler forumun özetini görmeli. son açılan konuları görmek, en çok yorum yapan üyeleri görmek ister.

profile visitors eklentisi olmalı. çünkü üyeler profillerini ziyaret edenleri görmek ister. ilgi çekici bir eklenti oluyor.

my advertisements eklentisi olmalı. çünkü site yöneticileri forumlarına reklam almayı ve reklam sürelerini ayarlayıp daha fazla uğraşmamış olur.

image resizer eklentisi olmalı. çünkü konuya atılan ekran görüntüleri büyük oluyor konu dışına çıkabiliyor veya konu içinde düzgünce fotoğrafın ayrıntısına bakamıyoruz.

aslında ben mybb ekibinde olsam bu eklentilerden bir çoğunu native olarak sisteme eklerim. eklenti olarak yüklemek native olarak desteklemekten daha maliyetli. yeterli ingilizcem olsa resmi foruma bu konuda bir mesaj yollardım. yani garip olan bu zamana kadar kimse bu tarz bir talebin olduğu konuyu açmamış. bunlar artık bir forum için varsayılan olarak olması gereken özellikler