Skip to main content

#EvdeKal

Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Sizler için oluşturduğumuz tüm hizmetlerden tam olarak yararlanabilmek için aramıza katılabilirsiniz. Siz varsanız, biz varız! Üyelikler ücretsizdir ve her zaman ücretsiz kalacaktır.

(Sadece ziyaretçiler tarafından görüntülenir.)

Hoş Geldin, !

Kayıt işleminiz başarıyla tamamlandı. Sitemizde üyelikler e-posta onaylı olduğu için hesabınızı onaylamanız gerekiyor. Kayıt olduğunuz e-posta adresinin gelen ya da istenmeyen (spam) kutusunu kontrol ederek hesabınızı onaylayabilirsiniz. e-Posta gelmediyse veya farklı bir sorun yaşıyorsanız bizimle İletişim sayfasından irtibat kurabilirsiniz.

(Sadece hesabı aktif edilmemiş kullanıcılar tarafından görüntülenir.)

UPTREND - Open Graph, Twitter ve Meta Etiketler - MyBB Eklentisi

Konu

#11
Öncelikle çok teşekkür ederim.

SEO paketi derken yanlış anlaşılmasın. Google SEO eklentisinin son sürümünün çevirisini yapıp paylaşacağım.

Bu eklenti farklı. Sitenizi, Google ve diğer arama motorlarının botlarına (tam olarak) tanıtıyor ve nofollow gibi SEO için önemli olan bir takım düzenlemeler yapıyor. Yani; bu eklentiyi almak/kullanmak için başka bir eklentiyi beklemenize gerek yok.
Sic semper tyrannis.
Reply
#12
Tüm konularda da aynı etkiyi gösteriyor mu? Öbür türlü manuel meta tagları eklemekten farkı nedir? Çünkü görünürde her kategori/konu için bunu yapıyor gibi görünüyor? Öyle ise çok güzel. Ve etiketleri biz mi ayarlıyoruz yoksa otomatik olarak konu içinde bir bölümü mü alıyor. Alıyorsa kaç kelime? Çünkü konu başından alıyorsa dikkat etmek gerek ilk olarak görsel yerine yazı yazmak daha avantajlı olacaktır.
This post was last modified: 01-09-2020, 02:12 PM by tedem.
Reply
#13
Eklenti; index, portal, forum görüntüleme ve konu gösterim sayfalarına güncel meta etiketlerini otomatik olarak ekliyor. Manuel eklemeden farkı bilgileri otomatik olarak oluşturmasıdır. Konunun İlk 160 karakterini filtreleyerek alır ve açıklama olarak ekler. Bunun yanında; temal HTML yapısında bir takım değişiklikler yapıyor ve bağlantılar için gerekli rel tanımlamalarını otomatik olarak ekliyor.

Dış bağlantılar için örnek bağlantı:

Code:
<a href="URL" rel="external ugc nofollow noopener noreferrer">TEXT</a>
İç bağlantılar için örnek bağlantı:

Code:
<a href="URL" rel="external noopener">TEXT</a>
Ayrıca; bu düzenleme ile target="_blank" güvenlik açığını da kapatır.

Bkz: https://www.jitbit.com/alexblog/256-targ...lity-ever/
Sic semper tyrannis.
This post was last modified: 01-09-2020, 02:20 PM by tedem.
Reply

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task