You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

MyBB İmza Uzunluğu Eklentisi

Junior Member
MyBB İmza Uzunluğu Eklentisi
İmza Uzunluğu eklentisi, her kullanıcı grubuna ayrı ayrı imzada kullanacakları karakter uzunluğu belirlemenizi sağlar.  Üye için 100. Moderatör için 700 şeklinde imza karakter uzunluğu ayarlayabilirsiniz. Eklentinin kurulumu yapıldığında, tüm kullanıcı gruplarına varsayılan olarak 250 karakter belirlenir. Kurulum yapıldıktan sonra Admin Kontrol Panelinde, kullanıcı grupları düzenleme sayfasında “Diğer Seçenekler” içerisine ayar eklenir.

Detaylar

Yapımcı: ozanakkaya Versiyon: 1.5

Gereksinimler

PHP >= 5 MyBB >= 1.8

Ön İzleme (Demo)

[Image: do.php?img=9392]

İndir

.zip sld_imzauzunlugu.zip

Kurulum

Adım 1:

(Yukarıdaki) "İndir" bölümünden dosyayı indirin.

Adım 2:

"inc" klasörünü FTP (FileZilla, CuteFTP, vb.) ile sitenizin kurulu olduğu kök dizinine yükleyin.

Adım 3:

Yönetici (Admin) KP → Yapılandırma → (Soldan) Eklentiler sayfasından Kullanıcı Gruplarına İmza Uzunluğu isimli eklentiyi yükleyin ve etkinleştirin.

Adım 4:

Yönetici (Admin) KP → Üye & Gruplar → (Soldan) Gruplar’ı tıklayın. Açılan “Kullanıcı Gruplarını Yönet” sayfasında, düzenlenecek kullanıcı grubunun en sağındaki “Seçenekler”i tıklayın ve “Grubu Düzenle”yi tıklayın. “Kullanıcı Grubu Düzenle” sayfasındaki “Diğer Seçenekler” sekmesini tıklayıp, en alttaki “İmza Karakter Uzunluğu” ayarındaki 250 değerini kullanıcı grubuna atayacağınız imza limitini yazınız.

Geri Bildirim

Kurulum sorunlarını, eklenti için düşüncelerinizi ve diğer soru ve sorunları konuya yorum yaparak bildirebilirsiniz 👌
[Image: logo-450x300.png]
This post was last modified: 12-30-2019, 05:58 PM by tedem.
Full-Stack Developer
RE: MyBB İmza Uzunluğu Eklentisi
Teşekkürler Ozan. Bu eklentiyle bir çok MyBB forumu için önemli bir sorunu çözmüş oldun. Eline sağlık.
Sic semper tyrannis.
This post was last modified: 12-27-2019, 03:13 PM by tedem.
Junior Member
Kullanıcı izinlerinde imza boyutu ayarlamaktan farkı nedir? (Hiç bilmeyenler için derleyici olarak güzel bir eklenti olmuş.)
This post was last modified: 12-29-2019, 12:32 AM by tedem.
Junior Member
Eklenti ile imza ayarı, "Diğer Seçenekler" kısmına eklemiştim. Ancak bu ayarın "Kullanıcılar ve İzinler" sekmesindeki "İmza için Gerekli Konu/Yorum Sayısı" ayarının hemen altına alınması daha mantıklı. Eklentinin güncel hali bu şekilde olacak.
[Image: logo-450x300.png]