You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Developer
GitHub Nedir?
Ekip çalışmaları zordur ve özellikle bir de yazılım sektöründeyseniz. GitHub gibi bir servis sayesinde işiniz çok daha kolaylaşır, ekip halinde geliştirilen yazılım projelerinde internet tabanlı bir depolama alanı sunan bu servisi gelin birlikte inceleyelim.

[Resim: giphy.gif]

GitHub; kalabalık bir ekibin sürüm kontrol sisteminde bir yazılım geliştirirken kullanabilecekleri bir depolama servisidir. GitHub, Git yönetim sistemi ile geliştirilen yazılımlarda kullanılır. Açık kaynak kodlu bir servis olması nedeniyle pek çok yazılım ekibi tarafından kullanılmaktadır.

GitHub servisini kaç kişinin kullandığı veya kaç kişinin aynı anda bir proje üzerinde çalıştığının bir önemi yoktur. Servise dahil olmak ve proje üzerinde çalışmak için sadece internet bağlantısı gereklidir. İnternet tabanlı olduğu için GitHub servisi ile proje üzerinde yapılan değişiklikleri ekibin tamamı görebilmektedir.

GitHub Tarafından Hazırlanmış Dokümanlar ile GitHub Öğrenin
İmkanın sınırını görmek için imkansızı denemek lazım. (Fatih Sultan Mehmet Han)
Bu gönderi en son değiştirildi: 01-13-2022, 10:02 PM tarafından Melikşah.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren MyBBCode sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.