You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

MyBB MyAlerts (Bildirim) Eklentisi

Full-Stack Developer
MyBB MyAlerts (Bildirim) Eklentisi
MyBB için MyAlerts (bildirim) eklentisi; bir bildirim / uyarı sistemidir. Forumda; konunuza cevap geldiğinde, yorumunuz alıntı yapıldığında, başka bir kullanıcı sizi arkadaş eklediğinde, özel mesaj geldiğinde, vb. size yazılı bildirim gönderir.

Detaylar

Yapımcı: Euan T Versiyon: 2.0.4 Uyumluluk: 1.8.x Çeviri: VEX-7

Ön İzleme (Demo)

Hazırlanıyor...

İndir

.zip MyAlerts.zip

Kurulum

Adım 1:

(Yukarıdaki) "İndir" bölümünden dosyayı indirin.

Adım 2:

"Upload" klasörü içindeki dosyaları FTP (FileZilla, CuteFTP, vb.) ile sitenizin kurulu olduğu kök dizinine yükleyin.

Adım 3:

Yönetici (Admin) KP → Yapılandırma → (Soldan) Eklentiler sayfasından MyAlerts isimli eklentiyi yükleyin ve etkinleştirin.

Adım 4:

(Bu adım eklenti ayarları için olup isteğe bağlıdır.)

Yönetici (Admin) KP → Yapılandırma → (Soldan) Ayarlar sayfasının (altta) Eklenti Ayarları bölümünden MyAlerts Ayarları bağlantısını açarak eklentiyi yapılandırın.

Revizyonlar

Eklentinin çalışması için gerekli olan PluginLibray eklentisi ve ClassLoader dosyası pakete dahil edilmiştir.

alerts.php dosyasından kaynaklanan modal açılma sorunu düzeltilmiştir.

(Geri bildirim için yorum yapabilirsiniz.)
Sic semper tyrannis.
This post was last modified: 12-24-2019, 12:28 AM by tedem.
Junior Member
RE: MyBB MyAlerts (Bildirim) Eklentisi
Teşekkür ederiz.

Eklenti paylaşırken varsa farklarını da yazarsanız çok güzel olur.

Şu da eklenebilir: Örneğin bu eski sürümden daha iyi ise bir önceki uygulamayı kaldırmanın anlatımı da yapılabilir.
This post was last modified: 12-12-2019, 10:57 PM by tedem.
Full-Stack Developer
Daha önce bu eklentiyi hiç çevirmedim ve kullanmadım. Bu sebeple v2.0.4 altı sürümlerle olan farklılıkları bilmiyorum. Eklentinin yapımcısı da belirmemiş.

Anladığım kadarıyla eklentinin eski bir versiyonunu kullanıyorsunuz ve şimdiki (v2.0.4) için güncellemek istiyorsunuz. Bunun için; eklentiyi ilk kurduğunuz kaynakta belirtilen kurulum adımlarının tam tersini uygulayın ve eklentiyi tamamen kaldırın. Artından bu konudan tekrar kurun.

Yaşadığınız soru ve sorunlar için MyBB Yardım ve Destek forumunda konu açabilirsiniz.
Sic semper tyrannis.
This post was last modified: 12-12-2019, 10:57 PM by tedem.
Full-Stack Developer
Bu eklentiyi kullanmayı düşünmüyorum. Kendiniz kurarak inceleyebilirsiniz. Ayrıca; aktif değil derken neyi kastettiğinizi anlamadım. Biraz daha açar mısınız lütfen.
Sic semper tyrannis.
This post was last modified: 12-12-2019, 10:58 PM by tedem.
Junior Member
Sizin temadaki bildirim butonunu kastediyor sanırım.

Gerekli dosyalar eklenmiştir yazmışsınız. Sanırım eklenti kütüphanesini ek olarak yapmayacağız, hepsi içinde bu klasörün değil mi?
This post was last modified: 12-12-2019, 10:58 PM by tedem.
Junior Member
Hocam eklentide birkaç sorun buldum. Bildirim geldiğinde bildirim simgesine basınca görüldü şeklinde bildirimleri kapatmıyor yani her halukarda gelen bildirime tıklamak yada bildirimi kaldırmak zorundasınız.

Diğer sorun ise eklenti MyAlerts sayfası AJAX otomatik yenileme 10 saniyeye ayarladım ama yenilemiyor Smile
Full-Stack Developer
Doğrudur hocam. Test etmeden bir şey söylemek yanlış olur. Eklenti kaynaklı sorunları eklenti yapımcısına bildirmek daha doğru olacaktır. Ben eklentinin takipçisiyim; yeni sürümü çıkar çıkmaz konuyu güncellerim.
Sic semper tyrannis.
Junior Member
merhaba bu eklenti ne yazık ki çalışmıyor. diğer konudaki düzenlemeleri de yaptım fakat çalışmıyor alıntı atıyorum kullanıcıya bildirimler kutusuna alıntı bildirimi düşmüyor hiçbir şey gelmiyor. ne bir hata mesajı var ne bir şey.

kullandığım sürüm mybb 1.8.21, php sürümü ise düz 7