You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

MyBB Modern v4 Teması için MyAlerts Eklenti Düzenlemesi

Full-Stack Developer
MyBB forum yazılımında eklentiler genelde varsayılan (default) temaya yönelik yapıldığından Modern v4 gibi özel temalarda yapılan değişikliklerden dolayı kod eklemesi yapılamaz; böylece eklenti kurulmuş olsa da tema üzerine eklenmediğinden çalışmaz veya sorunlu çalışır. Bu konuda; Modern v4 teması için MyAlerts (bildirim) eklentisinin tam uyumlu çalışmasını sağlayacağız.

🧱 1: Gereksinimler

2: Kurulum

Dikkat: Bu işlemi yaparken yapacağınız veya alacağınız hata veya hatalara karşı temanızın yedeğini almayı unutmayın.

2.1: header_auth_top_panel

Yönetici (Admin) KP → Temalar & Şablonlar → Şablonlar → Modern Şablonlar → Header (Üst Kısım) Şablonlar → header_auth_top_panel şablonunu açın;

🔎 Bul:

Code:
<a class="flex items-center px-4 space-x-4 overflow-hidden transition hover:bg-gray-700" href="#!" rel="nofollow" role="menuitem" aria-label="Bildirimler (0)">
    <span class="text-sm text-gray-200 truncate">Bildirimler</span>
    <span class="px-3 py-1 text-sm text-gray-900 bg-blue-300 rounded-full">0</span>
</a>
🛠 Değiştir:

Code:
{$myalerts_headericon}
2.2: myalerts_headericon

Yönetici (Admin) KP → Temalar & Şablonlar → Şablonlar → Modern Şablonlar → MyAlerts Şablonlar → myalerts_headericon şablonunu açın;

🛠 Değiştir:

Şablon içerisinde bulunan tüm kodları aşağıdaki ile değiştirin.

Code:
<a class="flex items-center px-4 space-x-4 overflow-hidden transition hover:bg-gray-700" href="#!" onclick="MyBB.popupWindow('/alerts.php?modal=1&amp;ret_link={$myalerts_return_link}', { fadeDuration: 250, zIndex: (typeof modal_zindex !== 'undefined' ? modal_zindex : 9999) }); return false;" rel="nofollow" role="menuitem" aria-label="{$lang->myalerts_alerts} ({$mybb->user['unreadAlerts']})">
    <span class="text-sm text-gray-200 truncate">{$lang->myalerts_alerts}</span>
    <span class="px-3 py-1 text-sm text-gray-900 bg-blue-300 rounded-full">{$mybb->user['unreadAlerts']}</span>
</a>
2.3: myalerts_headericon

Forumun kurulu olduğu dizin → inc\plugins\modern\hooks\main.php dosyasını editör (VSCode, Notepad++, vb.) ile açın;

🔎 Bul:

PHP Code:
global $mybb$lang$templates$headerAuthTopPanel
🛠 Değiştir:

PHP Code:
global $mybb$lang$templates$headerAuthTopPanel$myalerts_return_link;
global 
$myalerts_headericon$myalerts_modal$myalerts_js$theme
🔎 Bul:

PHP Code:
$headerAuthTopPanel = eval($templates->render('header_auth_top_panel')); 
🛠 Değiştir:

PHP Code:
if (isset($mybb->user['uid']) && $mybb->user['uid'] > 0) {
    if (!isset($lang->myalerts)) {
        $lang->load('myalerts');
    }

$myalerts_return_link htmlspecialchars_uni(
        urlencode(myalerts_get_current_url())
    );

$myalerts_headericon = eval($templates->render('myalerts_headericon'));

$myalerts_js = eval($templates->render('myalerts_js_popup'));
}

$headerAuthTopPanel = eval($templates->render('header_auth_top_panel')); 
(Geri bildirim için yorum yapabilirsiniz.)

📚 3: İlgili Bağlantılar

💭 4: Geri Bildirim

Kurulum sorunlarını, yapılan düzenleme için düşüncelerinizi ve diğer soru ve sorunları konuya yorum yaparak bildirebilirsiniz.
Sic semper tyrannis.
This post was last modified: 08-10-2022, 04:38 PM by Melikşah.
Ağlak
RE: MyBB Modern v4 Teması için MyAlerts Eklenti Düzenlemesi
Selam!

Parametreleri uygun şekilde düzenledim ama ne kadar alakalı bilmiyorum giriş yap butonuna tıkladığında sağdan açılan menü gelmiyor.
Ekteki gibi
[Image: s91j5e5.png]

Yardımcı olma şansınız var mıdır ?
Full-Stack Developer
Bu konunun gerektirdiği değişikliklerden olduğunu düşünmüyorum. Temayı yeniden kurmayı deneyebilirsiniz.
Sic semper tyrannis.
sic mundus creatus est
(07-10-2021, 01:13 AM)samed1623 Wrote: Selam!

Parametreleri uygun şekilde düzenledim ama ne kadar alakalı bilmiyorum giriş yap butonuna tıkladığında sağdan açılan menü gelmiyor.
Ekteki gibi

Merhaba.

Web sitenize kayıt olup incelemek istedim fakat kayıt esnasında hata veriyor. Dil dosyanız eksik. Hatayı giderdikten sonra yorum olarak belirtin. Daha sonra sitenizi inceleyebilirim.
Code:
/home/u968132460/domains/coldwarzone.com/public_html/forum/inc/languages/english/linklerigizle.lang.php does not exist
This post was last modified: 07-10-2021, 12:43 PM by Noah.
Ağlak
(07-10-2021, 12:42 PM)XLR-Thetis Wrote:
(07-10-2021, 01:13 AM)samed1623 Wrote: Selam!

Ekteki gibi

Merhaba.

Web sitenize kayıt olup incelemek istedim fakat kayıt esnasında hata veriyor. Dil dosyanız eksik. Hatayı giderdikten sonra yorum olarak belirtin. Daha sonra sitenizi inceleyebilirim.
Code:
/home/u968132460/domains/coldwarzone.com/public_html/forum/inc/languages/english/linklerigizle.lang.php does not exist

Tabi düzeltip geri dönüş yaparım. Ama forumdaki adımları tekrar eski haline getirip düzelttim. MyAlert eklentisi şu an kurulu değil tekrar düzenliyorum. Sitede Türkçe dilini kullanırsanız kayıt olurken ğroblem yaşamazsınız.