You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Seo eklentisinde linklerde nasil id kullanabilirim

Junior Member
  • Forum URL: localhost
  • MyBB Versiyon: 1.8.25
  • PHP Versiyon: 7.3.13
  • SQL Motoru: MySQLi 5.7.29
  • Eklentiler: google seo

Merhaba google seo ayarlarını yaparken uye/p1nk yerine uye/1 olarak kullanıcı idsi olarak nasıl değiştirebilirim. Bazı mybb forumlarında bu şekilde kullanıldığını gördüm
Moderator
RE: Seo eklentisinde linklerde nasil id kullanabilirim
[Image: resim.jpg]

Burada görmüş olduğunuz ayar sizin URL kısmınızı istediğiniz üzere düzenler.

Ayarlar sekmesinden "Google URL" bölümüne giriş yapın; istediğiniz üzere düzenleyin. Yapmanız gereken orada belirtilen kısma, uygun yere üyenin ID tanımını eklemek olacaktır.

Bu sekmeden yaptığınız düzenlemenin .htaccess dosyası üzerinde değiştirilmesi gerektiğini de unutmayın.
This post was last modified: 03-02-2021, 11:44 AM by emrehandilekci.
Full-Stack Developer
Hatırladığım kadarıyla eklenti ID değeri tanımlamıyor varsayılan olarak. PHP ile manuel düzenleme gerektirebilir. Geri dönüşünüzü bekliyorum.
Sic semper tyrannis.
Moderator
(03-02-2021, 12:08 PM)tedem Wrote: Hatırladığım kadarıyla eklenti ID değeri tanımlamıyor varsayılan olarak. PHP ile manuel düzenleme gerektirebilir. Geri dönüşünüzü bekliyorum.

Konularda ve forumlarda olduğunu biliyorum. Ancak eklentinin üye ayarlarında daha önce değişim uygulamadım. Eğer dediğiniz gibi kapsamıyorsa, manuel olarak müdahale gerekecektir.

Dönüşü bende bekliyorum.
Junior Member
Tekrardan merhaba, url yapısını dediğim şekilde nasıl yapılacağını buldum. {url}{seperator}{id} kısımını sadece {id} olarak düzenledim. Localhost/uye/1 olarak değişti. Aynı şekilde forum ve konularda da oldu ayrı ayrı olmadı malesef herşey çok güzel ilerlerken sitede gezinirken resimler veya linklerde bozulma fark ettim. Hata şöyle ki localhost/uye/images/default_avatar.png olarak yönlendiriyor. MyBB link yapısından kaynaklı olduğunu fark ettim. Çoğu linkler (konu/1) veya (forum/1) olarak kullanılıyor. (https://localhost/konu/1) şeklinde kullanılmadığı için tıklayınca yönlendirme de problemler oluyor. Hepsini düzenlemekte oldukça uzun ve zahmetli olduğu için vazgeçtim diyebilirim Smile Smile