You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

MyBB TTEMP (Örnek Konu Şablonu) Eklentisi

Full-Stack Developer
TTEMP; MyBBCode'da üzerinde bulunan MyBB Yardım ve Destek kategorisinde, MyBB Yardım ve Destek Konusu Açma Kuralları'na uyumsuz / aykırı olarak açılan konuların önüne geçebilmek adına MyBBCode'a özel olarak oluşturulmuş bir eklentidir. Bu eklenti ile; forum ID (fid) değeri ile belirtilen kategorilerde açılacak yeni konular için hazır / örnek editör içeriği oluşturabilirsiniz. Özel bir eklenti amacıyla oluşturulduğundan manuel olarak yönetilmektedir. Kullanıcı istekleri üzerine paylaşılmıştır.

📂 1: Detaylar
  • Eklenti Yapımcısı: Medet 'tedem' Erdal
  • Eklenti Versiyonu: 1.0.0

🎯 2: Gereksinimler
  • PHP >= 5.4
  • MyBB >= 1.8

🔎 3: Önizleme

📦 4: İndir

.zip ttemp.zip

5: Kurulum

1. (Yukarıdaki) "İndir" bölümünden dosyayı indirin.
  2. "Upload" klasörü içindeki dosyaları FTP (FileZilla, CuteFTP, vb.) ile sitenizin kurulu olduğu kök dizinine yükleyin.
  3. Yönetici (Admin) KP → Yapılandırma (veya Ayarlar) → (Soldan) Eklentiler sayfasından TTEMP isimli eklentiyi yükleyin ve etkinleştirin.

🛠 6: Kullanım

ttemp.php isimli eklenti dosyasını açıp, aşağıdaki kod bölümünü kendi forumunuza göre düzenlemelisiniz.

PHP Code:
    public static function run()
    {
        global $mybb$message;

$fid $mybb->get_input('fid'MyBB::INPUT_STRING);

if ($fid == 27) {
            $message 'Yardım konusu hakkında ayrıntılı açıklamayı (bu yazıyı kaldırarak) buraya ekleyin. (ZORUNLU)

Video, ekran görüntüsü, vb. medya eklemek için bu alanı kullanın. (Eklemek istemiyorsanız bu yazıyı kaldırın.)

[list]
[*][b]Forum URL:[/b] https://mybbcode.com/
[*][b]MyBB Versiyon:[/b] 1.8.25
[*][b]PHP Versiyon:[/b] 7.3.13
[*][b]SQL Motoru:[/b] MySQLi 5.7.29
[*][b]Eklentiler:[/b] X, Y ve Z
[/list]

Eklemek istediğiniz daha fazla bilgiyi (bu yazıyı kaldırarak) buraya ekleyin.

---- [b]DİKKAT[/b] (Konuyu açmadan bu alanı kaldırın) ----

[b]NOT:[/b] Konu başlığı, konu hakkında bilgi vermelidir. ([b]Örnek:[/b] MyBB XXX Hatası, MyBB Logo Nasıl Değiştirilir?, MyBB Eklenti Yükleme Sorunu, vb.)

[b]NOT:[/b] Türkçe yazım kurallarına dikkat edin.'
;
        }

Bilgi: if ($fid == 27) bölümünde bulunan 27 forum ID (fid) değeridir. Forum ID değerini bulmak için MyBB Forum ID Nedir? Nasıl Öğrenilir? Detaylı Anlatım konusunu kullanabilirsiniz.

💭 7: Geri Bildirim

Kurulum sorunlarını, eklenti için düşüncelerinizi ve diğer soru ve sorunları konuya yorum yaparak bildirebilirsiniz.
Sic semper tyrannis.
This post was last modified: 01-30-2021, 05:08 AM by tedem.
Junior Member
RE: MyBB TTEMP (Örnek Konu Şablonu) Eklentisi
Güzel bir eklenti farklı bir yerde görmüştüm sanırım bunun farklı bir türünü admin panelden istediğin kategori için düzenleme yapabiliyordun.