You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Moderator
RE: Siteyi Turkçe Yapma Hk.
Yaşadığınız sorunu tam anlamıyla aktarabilir misiniz? Temada Türkçe olan bazı kısımlar varsa sistemsel sorun yaşıyor olabilirsiniz.
Alt bilgi kısmında (sitenin en alt kısmı) dil seçmek için bir bölüm olur. Oradan Türkçe seçili olduğuna emin olunuz lütfen. 

Birde kullandığınız dil paketini öğrenebilir miyim? Yani çeviri olarak dil paketini nereden yüklediniz.
This post was last modified: 01-13-2021, 08:13 PM by emrehandilekci.
Junior Member
MyBB admin panelini kastediyorum ingilizce oldu derken. MyBB'yi Cpanelden yükledim. Türkçe olarak yüklendi. Daha sonra v4 yükledim ingilizce oldu panel. Yani tema değil panel ingilizce
Moderator
Panele tekrar giriş yapın. Forum ayarlarına girin. Daha sonra arama sekmesine 'language' yazın.
Karşınıza çıkan arama sonuçlarında Admin KP'nin tercih edilen dil seçeneğinin Türkçe olarak seçili olduğundan emin olun.
Eğer sonuçlar üzerinden Türkçe seçili ise FTP dizininden dosya değişimlerini gerçekleştiririz.

Dil paketini nereden yüklediğinizin bilgisini de yazabilir misiniz?
This post was last modified: 01-14-2021, 12:37 AM by emrehandilekci.
Junior Member
Dediğiniz gibi yaptım. Kontrol paneli dilini değiştirdim düzeldi. Teşekkürler. Hazır sizi bulmuşken sorayım. Üst menülerde blog, üyeler vb. kategoriler mevcut. Bu kategoriler hangi şablonda acaba? Blog kısmına link vermek istiyorum da.
Moderator
Rica ederim.

Bu belirttiğiniz kısımları 'header' başlıklı şablondan düzenleyebilirsiniz. İlgili bağlantılar orada gözükmektedir.
Kolay bulmak için CTRL + F yaparak üstte görünen isimleri arayın karşınıza direk aradığınız kısım görüntülenecektir. Zaten hepsi yan yana. Birisini yazmanız yeterli olur.
This post was last modified: 01-14-2021, 01:09 AM by emrehandilekci.