You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Facebook, Instagram ve WhatsApp Hesaplarımı Kapatıyorum

Full-Stack Developer
Evet, doğdu duydunuz. Yıllardır bilgi sızdırma haberleriyle bizleri kendinden soğutan ama bir takım sebeplerden de kullanmaya devam ettiğimiz Facebook ve onun kardeşleri olan Instagram ve WhatsApp hesaplarımı tamamen kapatma kararı aldım. Bu kararı, son yayınlanan WhatsApp Hizmet Koşulları tetiklemiş oldu.

Şu an için Facebook ve Instagram hesabımı kalıcı olarak kapattım. WhatApp üzerinden bir takım işler yönettiğimden dolayı henüz kapatmış değilim ama kapatmanın adımlarını atmaya başladım.

Peki WhatsApp yerine hangi uygulamayı kullanacağım? Alternatif olarak Telegram'ı herkes duymuştur, biliyordur. Buna ek olarak Microsoft Kaizala ve Elon Musk'ın da önerdiği Signal var. Ben tercihimi tabii ki Signal'den tarafa kullandım. Telagram zaten kullanıyordum, kullanmaya da devam edeceğim. Microsoft Kaizala'yı da indirdim. Seçenek olarak bulunsun. Herkesin tercihi farklı olabilir.
Sic semper tyrannis.
Moderator
RE: Facebook, Instagram ve WhatsApp Hesaplarımı Kapatıyorum
Benim deneyimlerime göre signal gerçekten güzel ve kullanışlı bir arayüze sahip. Ancak son görülme bilgisi ve bazı çok küçük eksiklikleri var. Görmezden gelinirse kesinlikle kullanılabilir.
Öte yandan Rus yapımı Telegram'da whatsapp ile benzer bir arayüze sahip. Aranan bütün özellikler var. Fakat tercihimi yine ondan yana kullanmakta tereddüt etmiyor değilim.
Microsoft Kaizala ise kullandığım ilk günden beridir çok sevdiğim bir uygulama. Bununda eksi yanı ise her kullanıcıya açık grupları bulundurması. Benim en sevmediğim özelliklerden birtanesidir.

Bu yaptığım değerlendirmelere göre şuan signal kullanacağım gibi gözüküyor. Ancak ilerde ne olacak bilemiyorum.
Full-Stack Developer
RE: Facebook, Instagram ve WhatsApp Hesaplarımı Kapatıyorum
(01-08-2021, 11:31 PM)SafakB Wrote: Benimde tercihim signal oldu. Yavaş yavaş Mark'ın tüm hizmetlerinden ayrılıyorum.

Tek kullandığım WhatsApp kaldı.

(01-08-2021, 11:35 PM)emrehandilekci Wrote: Benim deneyimlerime göre signal gerçekten güzel ve kullanışlı bir arayüze sahip. Ancak son görülme bilgisi ve bazı çok küçük eksiklikleri var. Görmezden gelinirse kesinlikle kullanılabilir.
Öte yandan Rus yapımı Telegram'da whatsapp ile benzer bir arayüze sahip. Aranan bütün özellikler var. Fakat tercihimi yine ondan yana kullanmakta tereddüt etmiyor değilim.
Microsoft Kaizala ise kullandığım ilk günden beridir çok sevdiğim bir uygulama. Bununda eksi yanı ise her kullanıcıya açık grupları bulundurması. Benim en sevmediğim özelliklerden birtanesidir.

Bu yaptığım değerlendirmelere göre şuan signal kullanacağım gibi gözüküyor. Ancak ilerde ne olacak bilemiyorum.

Signal yapısal olarak güzel duruyor. Gelişeceğini düşünüyorum. Uygulama olarak bence yeterli ama masaüstü olarak yetersiz olduğunu söyleyebilirim ama idare ediyor.

(01-09-2021, 12:02 AM)XLR-Thetis Wrote: Avrupa Birliği Ülkelerinin zorunluluğu olmaması ayrı bir ironi. Ben de kaldırmayı düşünüyorum.

Maalesef. Reklamı anlarım ama gizlilik çok önemli.
Sic semper tyrannis.
This post was last modified: 01-09-2021, 02:19 AM by tedem.