You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Font Awesome Alternatifi SVG İkon Kaynakları

Full-Stack Developer
Web hızla gelişiyor... Bazen bu hıza yetişemediğimi dahi düşünüyorum. Özellikle front-end işi yapanların yakından tanıdığı Font Awesome ikon kütüphanesine alternatif olarak aktif projelerimde kullandığım kaynakları listeledim. Artık ikon arama derdine son vermenin zamanı geldi!

1. Heroicons

Aktif ve yoğun olarak kullandığım Tailwind CSS'in yapımcılarının geliştirdiği SVG ikonlardır. MyBB için yeni yaptığım Modern v4 temasında kullandım ve gerçekten güzel olduğunu söyleyebilirim.

2. Bootstrap Icons

Bootstrap'ın ne olduğunu söylemeye gerek yoktur diye düşünüyorum. He işte, onlar tarafından geliştirilen SVG ikonlardır. Başarılı ve kullanılabilir olduğunu samimiyetimle söyleyebilirim.

3. Tabler Icons

SVG ikonları kişileştirerek çalışmalarınızda kolay bir şekilde kullanabilirsiniz. İkonlar oldukça güzel ve modern tasarlanmış.

4. Mono Icons

İkon çeşitliliği az olabilir ama basit projelerin ihtiyacını rahatlıkla karşılayacak ikonları bulabilirsiniz. Oldukça basit ve minimal tasarım yapısı tercih edilmiş. Her an ihtiyaç duyabilirsiniz.

5. Feather

İlk bakışta Tabler Icons'u andıran Feather ikonları aynı şekilde kişiselleştirerek çalışmalarınızda kullanabilirsiniz. Tek beğenmediğim yanı seçtiğim ikonu SVG olarak kopyalamak yerine direk indiriyor olması.

6. Ionicons

Eskiden yoğunlukla ve severek kullandığım açık kaynak kodlu ikon kütüphanesi. Marka ikonları da olması oldukça iyi. İhtiyat duyacağınızdan emin olabilirsiniz.

7. Jam

Kolay erişim ve basitlik gerçekten çok önemli. Kullanışlı arayüzü olan Jam, gerçekten kaliteli ve tasarım olarak modern ikonlara sahip. Her tür projenin ihtiyacını rahatlıkla giderebilir.

8. Clarity Icons

Biter mi? Bitmez... Clarity Design System tarafından geliştirilen bu ikonların tasarımına gerçekten hayran kaldım. Gerçekten başarılı ve kaliteli ikonlar. Yine üzülerek belirtmek istiyorum; ikonlara erişmek için kopyalamak yerine ilk önce indirmek gerekiyor. Maalesef...

9. Phosphor

Farklı bir kullanıcı arayüzüne sahip bir Phosphor, güzel ve kullanışlı ikonlara sahip. Keşke ikonları da indirmek yerine kopyalayabilsek... Keşke!

10. Systems UIcons

Basit ve kullanışlı arayüzü bulunan Systems UIcons'un oldukça modern ikonları mevcut. İkon seçerken kesinlikle kontrol etmenizde yarar var.

11. Icones

Anlatmak yetmez, kesinlikle ziyaret etmelisiniz. Neredeyse tüm ikonları tek bir yapı altında toplayıp tüm formatlarda kullanma olanağı sağlıyor.

Benim kullandıklarım ve önerdiklerim bunlar. Peki sizin kullandıklarınız nelerdir? Yorum yaparak belirtmeyi unutmayın. Mutlu kodlamalar...
Sic semper tyrannis.
Full-Stack Developer
RE: Font Awesome Alternatifi SVG İkon Kaynakları
Font Awesome şu an en popüleri ama ben artık tercih etmiyorum; normal yapısını performanslı bulmuyorum. Kullanırken, SVG olarak kullandım ama şimdi alternatifler ile işimi daha kolay yapabiliyorum.
Sic semper tyrannis.