You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

MyBB 1.8.22 için Tema Yükseltme İşlemleri

Full-Stack Developer
MyBB güncellenmeye devam ediyor... Neredeyse her yeni güncelleme için bir çok şablon değişikliği yapılması gerekiyor. Bu konuda; temanızın MyBB 1.8.22 için tam uyumlu çalışması adına gerekli şablon değişikliklerini anlattım.

Değişen Şablonlar (19)
  • codebuttons
  • forumdisplay_searchforum
  • header_quicksearch
  • member_profile_contact_details
  • member_profile_contact_fields_yahoo
  • member_referral_row
  • member_referrals
  • member_referrals_popup
  • memberlist_search
  • misc_imcenter_yahoo
  • modcp_editprofile
  • moderation_inline_movethreads
  • portal_search
  • post_attachments
  • post_javascript
  • search
  • showthread
  • usercp_changename
  • usercp_profile_contact_fields

Değişen Şablon Düzenlemeleri

Dikkat: Herhangi bir işlem yapmadan önce temanızın yedeğini alın.

Önemli: Düzenlemeler MyBB 1.8.21'den 1.8.22 sürümüne geçiş / güncelleme işlemi içindir. Daha eski bir sürüme ait bir tema kullanıyorsanız, ilk önce MyBB 1.8.21 sürümüne güncellemeniz gereklidir.

Not: MyBB sistemi değişiklik yapılan şablonda düzenleme yapamadığı için sadece yeşil renkli şablonlarda işlem yapınız. (Yeşil renkli şablonlar daha önce değişiklik yapıldığını belirtir.)

Adım 1:

Yönetici (Admin) KP → Temalar & Şablonlar → Şablonlar → (Kullandığınız temayı seçin.) → Forum Görüntüleme Şablonlar → forumdisplay_searchforum şablonunu açın;

Bul + Kaldır:

Code:
method="post"
Adım 2:

Yönetici (Admin) KP → Temalar & Şablonlar → Şablonlar → (Kullandığınız temayı seçin.) → Üst Kısım (Header) Şablonlar → header_quicksearch şablonunu açın;

Bul + Kaldır:

Code:
method="post"
Adım 3:

Yönetici (Admin) KP → Temalar & Şablonlar → Şablonlar → (Kullandığınız temayı seçin.) → Üye (Member) Şablonlar → member_profile_contact_details şablonunu açın;

Bul + Kaldır:

Code:
{$contact_fields['yahoo']}
Adım 4:

Yönetici (Admin) KP → Temalar & Şablonlar → Şablonlar → (Kullandığınız temayı seçin.) → Üye (Member) Şablonlar → member_profile_contact_fields_yahoo şablonunu (sağ tarafta bulunan açılır bölümden) silin.

Adım 5:

Yönetici (Admin) KP → Temalar & Şablonlar → Şablonlar → (Kullandığınız temayı seçin.) → Üye (Member) Şablonlar → member_referral_row şablonunu açın;

Bul:

Code:
<tr class="{$bg_color}">
Değiştir:

Code:
<tr>
Bul:

Code:
<td>{$username}</td>
<td style="text-align: right;">{$regdate}</td>
Değiştir:

Code:
<td class="{$bg_color}">{$username}</td>
<td class="{$bg_color}" style="text-align: right;">{$regdate}</td>
Adım 6:

Yönetici (Admin) KP → Temalar & Şablonlar → Şablonlar → (Kullandığınız temayı seçin.) → Üye (Member) Şablonlar → member_referrals şablonunu açın;

Bul:

Code:
<div class="float_left">
    {$multipage}
</div>
<br style="clear: left;" />
<br />
Değiştir:

Code:
{$multipage}
Bul:

Code:
<br />
<div class="float_left">
    {$multipage}
</div>
Değiştir:

Code:
{$multipage}
Adım 7:

Yönetici (Admin) KP → Temalar & Şablonlar → Şablonlar → (Kullandığınız temayı seçin.) → Üye (Member) Şablonlar → member_referrals_popup şablonunu açın;

Bul + Kaldır:

Code:
width="100%"
Bul:

Code:
<td class="thead" colspan="5">
Değiştir:

Code:
<td class="thead" colspan="2">
Bul:

Code:
<tr>
    <table width="100%" border="0" cellspacing="{$theme['borderwidth']}" cellpadding="{$theme['tablespace']}" class="tborder">
        <tr>
            <td class="tcat"><span class="smalltext"><strong>{$lang->username}</strong></span></td>
            <td style="text-align: right;" class="tcat"><span class="smalltext"><strong>{$lang->referral_date}</strong></span></td>
        </tr>
        {$referral_rows}
    </table>
</tr>
Değiştir:

Code:
<tr>
    <td class="tcat" width="50%"><span class="smalltext"><strong>{$lang->username}</strong></span></td>
    <td class="tcat" width="50%" style="text-align: right;"><span class="smalltext"><strong>{$lang->referral_date}</strong></span></td>
</tr>
{$referral_rows}
Adım 8:

Yönetici (Admin) KP → Temalar & Şablonlar → Şablonlar → (Kullandığınız temayı seçin.) → Üye Listesi Şablonlar → memberlist_search şablonunu açın;

Bul + Kaldır:

Code:
Adım 9:

Yönetici (Admin) KP → Temalar & Şablonlar → Şablonlar → (Kullandığınız temayı seçin.) → Çeşitli (Miscellaneous) Şablonlar → misc_imcenter_yahoo şablonunu (sağ tarafta bulunan açılır bölümden) silin.

Adım 10:

Yönetici (Admin) KP → Temalar & Şablonlar → Şablonlar → (Kullandığınız temayı seçin.) → Moderator Kontrol Panel Şablonlar → modcp_editprofile şablonunu açın;

Bul + Kaldır:

Code:
<tr>
    <td><span class="smalltext">{$lang->yahoo_id}</span></td>
</tr>
<tr>
    <td><input type="text" class="textbox" name="yahoo" size="25" value="{$user_yahoo}" /></td>
</tr>
Adım 11:

Yönetici (Admin) KP → Temalar & Şablonlar → Şablonlar → (Kullandığınız temayı seçin.) → Moderator Kontrol Panel Şablonlar → moderation_inline_movethreads şablonunu açın;

Bul:

Code:
<tr>
<td class="trow1"><strong>{$lang->new_forum}</strong></td>
<td class="trow2">{$forumselect}</td>
</tr>
Değiştir:

Code:
<tr>
<td class="trow1"><strong>{$lang->new_forum}</strong></td>
<td class="trow2">{$forumselect}</td>
</tr>
<tr>
<td class="trow1" valign="top"><strong>{$lang->method}</strong></td>
<td class="trow2">
<label><input type="radio" class="radio" name="method" value="move" />{$lang->method_move}</label><br />
<label><input type="radio" class="radio" name="method" value="redirect" checked="checked" />{$lang->method_move_redirect}</label> <input type="text" class="textbox" name="redirect_expire" size="3" /> {$lang->redirect_expire_note}<br />
<label><input type="radio" class="radio" name="method" value="copy" />{$lang->method_copy}</label><br />
</td>
</tr>
Adım 12:

Yönetici (Admin) KP → Temalar & Şablonlar → Şablonlar → (Kullandığınız temayı seçin.) → Portal Şablonlar → portal_search şablonunu açın;

Bul + Kaldır:

Code:
method="post"
Adım 13:

Yönetici (Admin) KP → Temalar & Şablonlar → Şablonlar → (Kullandığınız temayı seçin.) → Mesaj (Post) Şablonlar → post_attachments şablonunu açın;

Bul:

Code:
{$lang->attach_quota} <a href="usercp.php?action=attachments">{$lang->view_attachments}</a>
Değiştir:

Code:
{$lang->attach_quota} {$lang->attach_usage} {$link_viewattachments}
Adım 14:

Yönetici (Admin) KP → Temalar & Şablonlar → Şablonlar → (Kullandığınız temayı seçin.) → Mesaj (Post) Şablonlar → post_javascript şablonunu açın;

Bul:

Code:
ver=1821
Değiştir:

Code:
ver=1822
Adım 15:

Yönetici (Admin) KP → Temalar & Şablonlar → Şablonlar → (Kullandığınız temayı seçin.) → Arama Şablonlar → search şablonunu açın;

Bul + Kaldır:

Code:
method="post"
Adım 16:

Yönetici (Admin) KP → Temalar & Şablonlar → Şablonlar → (Kullandığınız temayı seçin.) → Konu Gösterim Şablonlar → showthread şablonunu açın;

Bul:

Code:
{$mybb->asset_url}/jscripts/thread.js?ver=1821
Değiştir:

Code:
{$mybb->asset_url}/jscripts/thread.js?ver=1822

Adım 17:

Yönetici (Admin) KP → Temalar & Şablonlar → Şablonlar → (Kullandığınız temayı seçin.) → Kullanıcı Kontrol Panel Şablonlar → usercp_changename şablonunu açın;

Bul:

Code:
<input type="text" class="textbox" name="username" size="25" maxlength="{$mybb->settings['maxnamelength']}" />
Değiştir:

Code:
<input type="text" class="textbox" name="username" size="25" maxlength="{$mybb->settings['maxnamelength']}" value="{$username}" />

Adım 18:

Yönetici (Admin) KP → Temalar & Şablonlar → Şablonlar → (Kullandığınız temayı seçin.) → Kullanıcı Kontrol Panel Şablonlar → usercp_profile_contact_fields şablonunu açın;

Bul + Kaldır:

Code:
Adım 19:

Yönetici (Admin) KP → Temalar & Şablonlar → Şablonlar → (Kullandığınız temayı seçin.) → Gruplandırılmamış Şablonlar → codebuttons şablonunu açın;

Bul:

Code:
{$mybb->asset_url}/jscripts/sceditor/jquery.sceditor.bbcode.min.js?ver=1821
Değiştir:

Code:
{$mybb->asset_url}/jscripts/sceditor/jquery.sceditor.bbcode.min.js?ver=1822
Bul:

Code:
{$mybb->asset_url}/jscripts/bbcodes_sceditor.js?ver=1821
Değiştir:

Code:
{$mybb->asset_url}/jscripts/bbcodes_sceditor.js?ver=1822
İşlem tamamdır... Her zaman güncel kalın!
Sic semper tyrannis.
This post was last modified: 08-04-2020, 12:54 AM by tedem.
Junior Member
RE: MyBB 1.8.22 için Tema Yükseltme İşlemleri
(12-31-2019, 04:24 AM)tedem Wrote: Adım 4:

Yönetici (Admin) KP → Temalar & Şablonlar → Şablonlar → (Kullandığınız temayı seçin.) → Üye (Member) Şablonlar → member_profile_contact_fields_yahoo şablonunu (sağ tarafta bulunan açılır bölümden) silin.

Bu bölüm bende çıkmıyor. Seçenekler de silme kısım yok.

- Tam Düzenleme
- Farkları Göster
- Orjinal Hale Çevir

Şu an için sadece içini boşalttım, sorun olur mu?

Edit: Şablonu aratıp bulunca silebildim.
This post was last modified: 01-21-2021, 06:02 AM by tedem.
Full-Stack Developer
RE: MyBB 1.8.22 için Tema Yükseltme İşlemleri
Bu şablon artık gereksiz olduğundan, bulunması da sorun oluşturmayacaktır. İsteğe bağlı olarak temayı indirip .xml içerisinden aratarak kaldırabilirsiniz.
Sic semper tyrannis.